paintings and more news

Zapraszam. Obrazy można podglądnąć wchodząc na galerie wyświetlające się bezpośrednio na stronie głównej oraz posługując się menu z lewej strony witryny.
 
Welcome, you can see more paintings entering the galleries directly from the home page and using menu on the left side of the page.
 
 
 

Idol

galeria zdjęć / gallery

Prezentacja zatytułowana Idol zawiera część obrazów przedstawionych na wystawach pod takim tytułem w Krakowie, Warszawie i Berlinie. W zamierzeniu zestaw prac przewidywanych do Idola miał odnosić się do zetknięcia rzeczywistości i aspiracji bycia "kimś lub jak ktoś". Miał odnosić się do kultury mediów, ale i być formą zapisu refleksji, rozliczenia się ze swoimi "idolami".

W trakcie pracy nad cyklem temat poszerzył się o różne dodatkowe konteksty. Zaczął także bardziej oscylować wokół człowieka z całą jego samotnością, zagubieniem, mniej skupiając się na aspekcie mediów. W efekcie wystawy Idol zawierały obrazy, w których tytułowy „idol” potraktowany został bardzo różnie: czasami jako obiekt marzeń, czasami jako przyczyna własnego rozrachunku, a w pewnej części - z sarkazmem i ironią.

W zestawie tu prezentowanym znalazły się wybrane prace – te które związane były z pierwotnym zamierzeniem Idola.

Przejdź do galerii